Czy za grę na giełdzie się płaci?

Zanim zaczniemy na poważnie zajmować się giełdą walutową, powinniśmy się jak najwięcej o niej dowiedzieć, także w kontekście przyszłych opłat, tak abyśmy później nie byli zaskoczeni. Może się okazać, że będzie nas to kosztowało znacznie mniej niż zakładaliśmy, ale i tak powinniśmy się dowiedzieć, jak to wszystko wygląda, tak abyśmy byli do tego przedsięwzięcia odpowiednio przygotowani pod każdym względem.

Czy brokerzy biorą od nas pieniądze? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba będzie otworzyć rachunek, a także w odpowiedni sposób go poprowadzić, jeśli chcemy mieć jakieś zyski. Dlatego warto tutaj wiedzieć o kilku kwestiach:

  • za samo otwarcie rachunku, w większości przypadków, ani brokerzy, ani domy maklerskie nie biorą opłaty
  • dość często prowadzenie takiego rachunku również jest proponowane za darmo
  • musimy się liczyć z opłatami prowizyjnymi, które brokerzy będą brali za wzięcie danego zlecenia, a co się z tym wiąże koszty mogą dochodzić do kilkudziesięciu złotych
  • poza tym, musimy się liczyć z tym, że będziemy ponosić koszty przewalutowania pieniędzy, a co się z tym wiąże, to właśnie na tym zarabiają brokerzy, na różnicy między wartością kupna a sprzedaży danej waluty

Nie mniej ważny powinien być tutaj dla nas fakt, że w większości przypadków, musimy mieć przynajmniej 2 tysiące, aby moc w ogóle otworzyć rachunek, choć specjaliści zalecają, żeby tych pieniędzy było jednak więcej.

Opłaty nie są wysokie, więc może warto zaryzykować? Trochę naszej cierpliwości i umiejętności innych osób, a może się okazać, że będziemy mogli się cieszyć z zysków.

Close