Czy wiemy, że istnieje coś takiego jak carry trade?

Im większa będzie nasza wiedza na temat inwestowania i działania na rynkach forex, tym większa będzie szansa, że na tych działaniach, będziemy mogli naprawdę wiele zyskać. Dlatego zanim przejdziemy do działania, powinniśmy zobaczyć, jakie możliwości mamy tutaj do wykorzystania, tak aby mieć pewność, że wybierzemy to, co naprawdę będzie dla nas najlepsze.

Carry trade się opłaci, przy wzroście ekonomicznym Jeżeli wiemy, że makroekonomia jest stabilna, nic nie wskazuje na to, aby w jakimś państwie miał się pojawić większy kryzys, to koniecznie powinniśmy zobaczyć, na czym polegać będzie strategia carry trade. Chodzi tutaj o to, że zadłużamy się w walucie w kraju, który ma niską stopę oprocentowania, i tak pozyskane pieniądze inwestujemy w walutę, w kraju który ma tą stopę oprocentowania wysoką.

Taka różnica między oprocentowaniem tych walut, nazywana jest SWAP. My sprzedając walutę o niższym oprocentowaniu i kupując tą o wyższym, mamy pewność, że wartość SWAP zostanie zapisana na naszym rachunku.

Oczywiście musimy się tutaj liczyć z tym, że przy kryzysie gospodarczym, to nie będzie tak działało, bo tutaj makroekonomia musi być w miarę zrównoważona, ale jeśli jest okazja na skorzystanie z tego sposobu wzbogacenia się, to z pewnością warto z niej skorzystać. Koniecznie zapoznajmy się dokładnie z wszystkimi wytycznymi na czym to polega, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że faktycznie będziemy mogli zwiększyć swoje zyski.

Close