Czy wiemy jak działa opcja stop-loss?

Działając na giełdzie walutowej, musimy być przygotowani na zyski, ale także na straty. Im więcej będziemy ryzykować, im większymi kwotami będziemy operować, tym większy też może być zarobek, albo większa nasza strata.

Dlatego też warto się dowiedzieć, w jaki sposób możemy się zabezpieczyć przed utratą całych funduszy, jakie mamy na tamtym rachunku. Na szczęście jest taka możliwość, więc warto się dowiedzieć jak to działa i w jaki sposób możemy z niej skorzystać.

Stop-loss to dobra propozycja

Patrzymy na zmiany na giełdzie i zakładamy, że na danej transakcji powinniśmy sporo zarobić, ale jednocześnie nie jesteśmy tak do końca pewni swojej decyzji i boimy się dużej straty? Jeśli tak, to przy składaniu dyspozycji od razu możemy skorzystać z funkcji stop-loss, czyli jeśli nasza strata będzie wykraczała poza ustalony przez nas procent, to cała transakcja jest zamykana i mamy pewność, że nic więcej wówczas nie stracimy. Dodatkowo warto powiedzieć, że nawet jeśli sami tego nie zrobimy podczas rozpoczęcia transakcji, to zawsze możemy się umówić telefonicznie z brokerem, że on to zrobi za nas.

Warto bliżej zapoznać się z tą opcją, bo może się okazać, że stop-loss ochroni nas przed naprawdę ogromnymi stratami. Jeśli istnieje możliwość zabezpieczenia się i zmniejszenia ryzyka inwestycji, to warto z tego korzystać.

Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nagle nie zostaniemy z pustym rachunkiem walutowym, tego z pewnością byśmy nie chcieli.

Close